Cole Duffy has logged 24 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Summer Palace

Summer Palace

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dead Birds

Dead Birds

1963
×
Read the review Edit this entry  
09
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry