Sort by

Cole Duffy has logged 556 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Libeled Lady

Libeled Lady

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Humoresque

Humoresque

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Our Dancing Daughters

Our Dancing Daughters

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
History Is Made at Night

History Is Made at Night

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessed

Possessed

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Collective

Collective

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Sun

A Sun

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Go-Between

The Go-Between

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Mattei Affair

The Mattei Affair

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
An Oversimplification of Her Beauty

An Oversimplification of Her Beauty

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry