Cole Duffy has logged 58 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Little Foxes

The Little Foxes

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Still Believe

I Still Believe

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Lizard

Black Lizard

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Children of a Lesser God

Children of a Lesser God

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Downhill

Downhill

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stage Door

Stage Door

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon

Napoleon

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trolls

Trolls

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A City of Sadness

A City of Sadness

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Backward Flow

Backward Flow

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Greed

Greed

1924
×
Read the review Edit this entry  
15
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rain the Color of Blue with a Little Red in It

Rain the Color of Blue with a Little Red in It

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry