Sort by

Cole Duffy has logged 424 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★½
Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love and Anarchy

Love and Anarchy

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Swept Away

Swept Away

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Seduction of Mimi

The Seduction of Mimi

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seven Beauties

Seven Beauties

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Delta

The Delta

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
1492: Conquest of Paradise

1492: Conquest of Paradise

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry