Sort by

Cole Duffy has logged 57 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
City of Women

City of Women

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Night of Counting the Years

The Night of Counting the Years

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
After the Curfew

After the Curfew

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Martha

Martha

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Colette

Colette

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
White Eye

White Eye

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Present

The Present

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yes-People

Yes-People

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Opera

Opera

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
American Satan

American Satan

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happily

Happily

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Against All Odds

Against All Odds

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
TINA

TINA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
Read the review Edit this entry