Sort by

Cole Duffy has logged 28 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mad Monster Party?

Mad Monster Party?

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Shiver of the Vampires

The Shiver of the Vampires

1971
×
★★★
Edit this entry  
17
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Madonna - Madame X

Madonna - Madame X

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Willard

Willard

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry