• Kate

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Jolt

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • America: The Motion Picture

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Ice Road

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Lost Leonardo

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Violet

    ★★★½

  • Inbetween Girl

    ★★★½

  • The Spine of Night

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Tom Petty, Somewhere You Feel Free

  • Offseason

    ★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Witch Hunt

    ★★★

  • Paul Dood’s Deadly Lunch Break

    ★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • The End of Us

    ★★½

  • See You Then

    ★★½

  • Women Is Losers

    ★★

  • The Other Morgan

  • Yes Day

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Language Lessons

    ★★★

  • Cherry

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Ninjababy

    ★★★★

  • Silk Road

    ★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★

  • Fear of Rain

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★