Brett has logged 447 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Girl with the Tramp Stamp Tattoo

The Girl with the Tramp Stamp Tattoo

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lie

The Lie

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The George McKenna Story

The George McKenna Story

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Slammin' Salmon

The Slammin' Salmon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry