• Priest

    ★★½

  • Shadow of the Vampire

    ★★★½

  • Buffy the Vampire Slayer

    ★★★★★

  • Vampire's Kiss

    ★★½

  • Abraham Lincoln: Vampire Hunter

    ★★★

  • Blade: Trinity

    ★★★

  • Let Me In

    ★★★

  • Nosferatu the Vampyre

    ★★★

  • Van Helsing

    ★★★

  • Blade II

    ★★★★

  • Blade

    ★★★★

  • Dracula

    ★★★★★

  • Interview with the Vampire

    ★★★★

  • From Dusk Till Dawn

    ★★★½

  • Salem's Lot

    ★★★

  • Drácula

    ★★★★

  • Dracula

    ★★★½

  • Nosferatu

    ★★★★