• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★

  • For the Hungry Boy

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★½

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Blue Ruin

    ★★★★½

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • Runaway

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Crank: High Voltage

    ★★★½

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • Tropic Thunder

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★★

  • Crank

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★½

  • Swing Girls

    ★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • The Making of: Mulholland Drive

  • Primer

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★½

  • Mattress Man Commercial

  • Adaptation.

    ★★★★½

  • 28 Days Later

    ★★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★½

  • Panic Room

  • The Man Who Wasn't There

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Freddy Got Fingered

    ★★

  • Bamboozled

    ★★

  • Requiem for a Dream

  • A Dog's Will

    ★★★★½