Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Edit this entry  
21
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★½
Edit this entry  
21
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★
Edit this entry  
20
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★
Edit this entry  
13
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★½
Edit this entry  
07
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
★★
Edit this entry  
07
Blind

Blind

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Visions of Ecstasy

Visions of Ecstasy

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
The Flash

The Flash

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sisu

Sisu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★
Edit this entry  
11
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Code Blue

Code Blue

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Incendies

Incendies

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★
Edit this entry  
07
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mommy

Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Student

The Student

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Corrections Class

Corrections Class

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Class

The Class

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Edit this entry  
02
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
★★½
Edit this entry  
02
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
Calvary

Calvary

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Sweat

Sweat

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Gentle

Gentle

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Wait

The Wait

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Influencer

Influencer

2022
×
★★
Edit this entry  
27
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★½
Edit this entry  
27
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Edit this entry