RSS feed for creo318

creo318 has logged 171 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Half a Century of Poetry Later

Half a Century of Poetry Later

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jolly Fellows

Jolly Fellows

1934
×
★★½
Edit this entry  
05
Firebase

Firebase

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Zygote

Zygote

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
God: Serengeti

God: Serengeti

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Frozen

Frozen

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Party Central

Party Central

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cro Minion

Cro Minion

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Binky Nelson Unpacified

Binky Nelson Unpacified

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Competition

Competition

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Panic in the Mailroom

Panic in the Mailroom

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
Minions: Puppy

Minions: Puppy

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Rollin' Safari

Rollin' Safari

2012
×
★★
Edit this entry  
19
Minion Scouts

Minion Scouts

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Michelangelo Endless

Michelangelo Endless

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Thelma

Thelma

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Julia's Eyes

Julia's Eyes

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Anna

Anna

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
These Final Hours

These Final Hours

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Excursion

Excursion

2018
×
★★½
Edit this entry