RSS feed for creo318

creo318 has logged 252 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Celebration

Celebration

2001
×
★★½
Edit this entry  
17
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Exoids

Exoids

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Capone

Capone

2020
×
★★
Edit this entry  
14
The Three Burials of Melquiades Estrada

The Three Burials of Melquiades Estrada

2005
×
★★★½
Edit this entry  
13
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fire in the Sky

Fire in the Sky

1993
×
★★★
Edit this entry  
07
Contact

Contact

1997
×
★★★
Edit this entry  
06
Feedin' the Kiddie

Feedin' the Kiddie

1957
×
★★★
Edit this entry  
06
Timid Tabby

Timid Tabby

1957
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tops with Pops

Tops with Pops

1957
×
★★★
Edit this entry  
06
Barbecue Brawl

Barbecue Brawl

1956
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blue Cat Blues

Blue Cat Blues

1956
×
★★★★
Edit this entry  
06
Down Beat Bear

Down Beat Bear

1956
×
★★★½
Edit this entry  
06
Muscle Beach Tom

Muscle Beach Tom

1956
×
★★★
Edit this entry  
05
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Split Second

Split Second

1992
×
★★★
Edit this entry  
02
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★
Edit this entry  
02
Solaris

Solaris

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Sputnik

The Sputnik

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Edit this entry  
27
Cut Off

Cut Off

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Balance

Balance

1989
×
★★★
Edit this entry  
25
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
The Countess

The Countess

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Critters 4

Critters 4

1992
×
★½
Edit this entry  
21
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★
Edit this entry  
20
Return of the Living Dead 3

Return of the Living Dead 3

1993
×
★★★
Edit this entry  
20
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★½
Edit this entry  
20
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
19
Exam

Exam

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
18
Saw

Saw

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

1958
×
★★★½
Edit this entry  
18
House Of 9

House Of 9

2005
×
★★½
Edit this entry  
17
Nine Dead

Nine Dead

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
The Raven

The Raven

2012
×
★★★
Edit this entry