• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Underwater

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Beach House

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Satanic Panic

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★½

  • Hail Satan?

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Oath

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Head Count

    ★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★

  • Widows

    ★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • The Package

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★