Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White House Down

White House Down

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★½
Edit this entry  
11
Christine

Christine

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
11
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Girls Nite Out

Girls Nite Out

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Major League

Major League

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Hook

Hook

1991
×
Edit this entry  
05
The Watch

The Watch

2012
×
★½
Edit this entry  
03
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Edit this entry