• Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • The First Purge

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Tag

    ★½

  • Adrift

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • The Tale

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★

  • Searching

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★

  • The Commuter

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Jigsaw

    ★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • Revenge

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • Stronger

    ★★★½

  • Bodied

    ★★½

  • Haunters: The Art of the Scare

    ★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Bad Match

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Shot Caller

    ★★★½

  • Girls Trip

    ★★★

  • The Book of Henry

    ★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★