• Bad Genius

    ★★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★

  • The Endless

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★½

  • Mayhem

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Before I Fall

    ★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Patriots Day

    ★★½

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★½

  • The Lost City of Z

    ★★★

  • The Monster

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Better Watch Out

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Amanda Knox

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Colossal

    ★★★½

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • Nerve

    ★★★

  • The Shallows

    ★★★

  • Piper

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Me Before You

    ★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Money Monster

    ★★★½

  • The Belko Experiment

  • Keanu

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Hush

    ★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★

  • Tickled

    ★★★★

  • Weiner

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Operation Avalanche

    ★★

  • Other People

    ★★★★

  • Sisters

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Creed

    ★★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★½

  • The Intern

    ★★★

  • The Devil's Candy

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • Goosebumps

    ★★½

  • Fantastic Four

    ½