• Jerry & Marge Go Large

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

    ★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Dual

    ★★★★★

  • The House

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★

  • House of Gucci

    ½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • Olaf Presents

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Dug Days

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★

  • Loki

    ★★★½