• Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Skywalker Legacy

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Making a Murder

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Mike Wallace Is Here

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Vice

    ★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★