Craig has logged 161 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Beavis and Butt-Head Do Christmas

Beavis and Butt-Head Do Christmas

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Prom Night

Prom Night

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Prom Night IV: Deliver Us from Evil

Prom Night IV: Deliver Us from Evil

1992
×
Read the review Edit this entry  
08
Prom Night III: The Last Kiss

Prom Night III: The Last Kiss

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beast Must Die

The Beast Must Die

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rush: Beyond The Lighted Stage

Rush: Beyond The Lighted Stage

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mike Wallace Is Here

Mike Wallace Is Here

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry