Sort by

Carly has logged 186 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cube

Cube

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Teeth

Teeth

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★
Read the review Edit this entry