Sort by

cris has logged 57 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
19
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Edit this entry  
19
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Songbird

Songbird

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Edit this entry  
13
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Getaway

Getaway

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Edit this entry  
30
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rental

The Rental

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Ouija

Ouija

2014
×
★½
Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Edit this entry  
12
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Starving Games

The Starving Games

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry