crimbq has logged 208 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
29
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
25
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boss Level

Boss Level

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★½
Edit this entry  
13
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
½
Edit this entry  
11
So Close

So Close

2002
×
½
Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★
Edit this entry  
08
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★½
Edit this entry  
30
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★½
Edit this entry  
28
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★½
Edit this entry  
27
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Fatman

Fatman

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Network

Network

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
½
Edit this entry  
03
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★½
Edit this entry  
26
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
Carrie

Carrie

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Asylum

Asylum

1972
×
Edit this entry  
16
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Edit this entry  
12
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
Edit this entry  
10
Alien Uprising

Alien Uprising

2008
×
½
Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
½
Edit this entry  
08
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
05
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Audition

Audition

1999
×
★★
Edit this entry  
04
Elektra

Elektra

2005
×
½
Edit this entry  
01
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★½
Edit this entry  
01
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry