RSS feed for Samuel
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brink!

Brink!

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Walrus Yes: The Making of Tusk

Walrus Yes: The Making of Tusk

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tusk

Tusk

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Death Bell

Death Bell

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Corpse of Anna Fritz

The Corpse of Anna Fritz

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★★
Edit this entry