Sort by

crimsonpeak has logged 85 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night School

Night School

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blame

Blame

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
Read the review Edit this entry  
03
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry