Sort by

Mister All Sunday has logged 428 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Muscle

Muscle

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Treevenge

Treevenge

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
She-Man: A Story of Fixation

She-Man: A Story of Fixation

1967
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Fetist

The Fetist

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Who Killed Teddy Bear?

Who Killed Teddy Bear?

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blood and Roses

Blood and Roses

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Olivia

Olivia

1951
×
Read prior review Edit this entry  
11
Helluva Boss

Helluva Boss

2019
×
Edit this entry  
10
The Rubber Gun

The Rubber Gun

1977
×
★★★★
Edit this entry  
10
Olivia

Olivia

1951
×
Read the review Edit this entry  
09
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Androids Dream

Androids Dream

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paris Blues

Paris Blues

1961
×
★★★½
Edit this entry  
06
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dangan Runner

Dangan Runner

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Quiet Room

The Quiet Room

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Persona

Persona

1966
×
Edit this entry  
25
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★½
Edit this entry  
23
Raging Sun, Raging Sky

Raging Sun, Raging Sky

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bloodsuckers from Outer Space

Bloodsuckers from Outer Space

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Moment in Love

A Moment in Love

1956
×
Edit this entry  
18
Bullfight

Bullfight

1955
×
Edit this entry  
18
In Paris Parks

In Paris Parks

1954
×
Edit this entry  
18
Dance in the Sun

Dance in the Sun

1953
×
Edit this entry  
17
The Queen

The Queen

1968
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Three Bewildered People in the Night

Three Bewildered People in the Night

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hazbin Hotel

Hazbin Hotel

2019
×
Edit this entry  
15
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pool of London

Pool of London

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Babylon

Babylon

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry