Sort by

Mister All Sunday has logged 50 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Head On

Head On

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wound

The Wound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frisk

Frisk

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kissed

Kissed

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Strong Island

Strong Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prince

Prince

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Four Elements

The Four Elements

1966
×
Edit this entry  
25
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1942
×
Read the review Edit this entry  
24
Fragment of Seeking

Fragment of Seeking

1946
×
Edit this entry  
24
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Buddies

Buddies

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Heal, Goose

Heal, Goose

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Postcards from London

Postcards from London

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Man We Want to Hang

The Man We Want to Hang

2002
×
Read the review Edit this entry  
18
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
Read the review Edit this entry  
18
Rabbit's Moon

Rabbit's Moon

1971
×
Read the review Edit this entry  
17
Invocation of My Demon Brother

Invocation of My Demon Brother

1969
×
Read the review Edit this entry  
17
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
Read the review Edit this entry  
17
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
Read the review Edit this entry  
16
That Night

That Night

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Carmelita Tropicana

Carmelita Tropicana

1994
×
Read the review Edit this entry  
16
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Cutie Honey

Cutie Honey

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In a Glass Cage

In a Glass Cage

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Society

Society

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
DNA: Secret of Photo 51

DNA: Secret of Photo 51

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Let Me Die a Woman

Let Me Die a Woman

1977
×
Read the review Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thundercrack!

Thundercrack!

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry