Mister All Sunday has logged 33 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Go Fish

Go Fish

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Angela Davis: Portrait of a Revolutionary

Angela Davis: Portrait of a Revolutionary

1972
×
Read the review Edit this entry  
28
Boardinghouse

Boardinghouse

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Framing Agnes

Framing Agnes

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Life and Freaky Times of Uncle Luke

Life and Freaky Times of Uncle Luke

2012
×
Edit this entry  
27
I Love You, I Kill You

I Love You, I Kill You

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love & Human Remains

Love & Human Remains

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Dying Culture

A Dying Culture

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Now!

Now!

1965
×
Read the review Edit this entry  
21
Repression

Repression

1969
×
Read the review Edit this entry  
21
May Day

May Day

1969
×
Edit this entry  
20
Strange Frame: Love & Sax

Strange Frame: Love & Sax

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Penitentiary II

Penitentiary II

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Off the Pig

Off the Pig

1968
×
Read the review Edit this entry  
16
Take This Hammer

Take This Hammer

1964
×
Read the review Edit this entry  
14
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cipher

Cipher

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Equation to an Unknown

Equation to an Unknown

1980
×
★★★★
Edit this entry  
10
Red Spirit Lake

Red Spirit Lake

1993
×
Read the review Edit this entry  
09
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Different Image

A Different Image

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pepi, Luci, Bom

Pepi, Luci, Bom

1980
×
★★★½
Edit this entry  
07
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
That Fertile Feeling

That Fertile Feeling

×
Read the review Edit this entry  
05
Scrubbers

Scrubbers

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silence = Death

Silence = Death

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Score

Score

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Chinese Characters

Chinese Characters

1986
×
Edit this entry  
03
City of Lost Souls

City of Lost Souls

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Air of Paris

Air of Paris

1954
×
★★★★½
Edit this entry