Sort by

Mister All Sunday has logged 221 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Shared Rooms

Shared Rooms

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
Edit this entry  
24
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
This Christmas

This Christmas

2007
×
Edit this entry  
21
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
The Snowman

The Snowman

1982
×
Edit this entry  
19
The Nuttiest Nutcracker

The Nuttiest Nutcracker

1999
×
Edit this entry  
18
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
Edit this entry  
17
One Piece Film: GOLD

One Piece Film: GOLD

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bros

Bros

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
One Piece Film Red

One Piece Film Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Maleficia

Maleficia

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Long Hair of Death

The Long Hair of Death

1964
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
Edit this entry  
26
The Last House on Dead End Street

The Last House on Dead End Street

1973
×
Read the review Edit this entry  
25
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Death Trip

Death Trip

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
Read the review Edit this entry