RSS feed for Carter
  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Stuber

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Long Shot

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • Late Night

    ★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Halloween

    ★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Tomb Raider

  • Game Night

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Tully

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League