Sort by
  • Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always

    ★★

  • Enola Holmes 2

    ★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • Prey

    ★★½

  • The Gray Man

    ★½

  • The Man from Toronto

    ★★

  • Elvis

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Moonfall

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • The Unforgivable

    ★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Eternals

    ★½

  • The Bones

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Beckett

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • hold -- fuel -- when -- burning

    ★½

  • Make Sure the Sea Is Still There

    ★★

  • Two Sons and a River of Blood

    ★★½

  • Its a condition

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • My Uncle Tudor

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Redemption Song

  • The Marksman

    ★★½

  • Education

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Unforgiven

  • Small Axe

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Fatman

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • 2067

    ★½

  • Mangrove

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • Hidden

    ★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The New Corporation: The Unfortunately Necessary Sequel

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • Under the Open Sky

    ★★½

  • Fireball: Visitors from Darker Worlds

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • In My Room

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★½

  • The Unseen River

    ★★½

  • Greenland

    ★½

  • Archive

  • Hamilton

    ★★

  • 7-7-94 For my babe

    ★★★★

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★

  • Finding Sally

    ★★★

  • 9/11 Kids

    ★★½

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Death of Nintendo

    ★★

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★★

  • His House

    ★★½

  • maɬni—towards the ocean, towards the shore

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½