Cristhian has logged 216 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Homage to the Work of Philip Henry Gosse

Homage to the Work of Philip Henry Gosse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mourning

Mourning

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Homage to the Work of Philip Henry Gosse

Homage to the Work of Philip Henry Gosse

2020
×
Read prior review Edit this entry  
27
Mourning

Mourning

2021
×
Read prior review Edit this entry  
26
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Outside Noise

Outside Noise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hahaha

Hahaha

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cesar and Rosalie

Cesar and Rosalie

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ana and the Others

Ana and the Others

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
That Man from Rio

That Man from Rio

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lola

Lola

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Captive

The Captive

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
An Autumn Tale

An Autumn Tale

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Every Song Is About Me

Every Song Is About Me

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Marksman

The Marksman

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Yourself and Yours

Yourself and Yours

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The General

The General

1926
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Involuntary Vacations

Involuntary Vacations

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Undine

Undine

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Things Where They No Longer Were

The Things Where They No Longer Were

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Undine

Undine

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yella

Yella

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Night Before

The Night Before

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Late August, Early September

Late August, Early September

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry