Cristhian has logged 22 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
Read prior review Edit this entry  
29
Goodbye South, Goodbye

Goodbye South, Goodbye

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Marriage of Maria Braun

The Marriage of Maria Braun

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Not My Type

Not My Type

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Hired a Contract Killer

I Hired a Contract Killer

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Unspeakable Act

The Unspeakable Act

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stars in My Crown

Stars in My Crown

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
Read prior review Edit this entry  
14
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oki's Movie

Oki's Movie

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Prisioneros de una noche

Prisioneros de una noche

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Passionate Friends

The Passionate Friends

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La Morte rouge (Soliloquio)

La Morte rouge (Soliloquio)

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry