• Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • WandaVision

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Scoob!

    ★½

  • Mulan

    ★½

  • Onward

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★