Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Con Air

Con Air

1997
×
★★½
Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Edit this entry  
26
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Edit this entry  
15
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★
Edit this entry  
14
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★½
Edit this entry  
03
Annie Get Your Gun

Annie Get Your Gun

1950
×
★★½
Edit this entry  
01
Calamity Jane

Calamity Jane

1953
×
★★★
Edit this entry