• All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • False Positive

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Awake

    ½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Innocent

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

  • Bad Trip

  • Caught by a Wave

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Get the Goat

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

  • The White Tiger

    ★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Call

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Two Distant Strangers

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

  • On the Rocks

  • Wolfwalkers

  • Another Round

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

  • Tenet

  • Host

    ★★★½

  • Don't Listen

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • If Anything Happens I Love You