Sort by

tyler has logged 434 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Belfast

Belfast

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beautiful Missing People

Beautiful Missing People

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Edit this entry  
06
Junior

Junior

2011
×
Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
½
Edit this entry  
23
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
½
Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
18
Embers

Embers

2021
×
Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry