Sort by
  • Mother and Son

    ★★★

  • The Beasts

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Tori and Lokita

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Holy Spider

    ★★★

  • R.M.N.

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Boy from Heaven

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • The Eight Mountains

    ★★★★

  • Final Cut

    ★★

  • The Offer

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Private Desert

    ½

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Medusa

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★★

  • Bloodsuckers

    ★★★½

  • Social Hygiene

    ★★★½

  • Next Door

    ★★★½

  • Madalena

    ★★★½

  • First Date

    ★½

  • Superior

    ★★★

  • El Planeta

    ★★★½

  • Flee

    ★★★

  • Love, Weddings & Other Disasters

    ½

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • The Silent Forest

    ★★★★

  • Dry Wind

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Cabeça de Nêgo

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Good Liar

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Partida

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★

  • Joker

  • Mother

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★½

  • Heroic Losers

    ★★

  • O Amigo do Rei

    ★★

  • A Rainy Day in New York

  • The Specials

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

  • Frankie

    ★½

  • Invisible Life

    ★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★