Sort by

Críticos.com.br has logged 32 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Medusa

Medusa

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mother

Mother

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Am the Law

I Am the Law

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Superior

Superior

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Next Door

Next Door

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
First Date

First Date

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bloodsuckers

Bloodsuckers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Private Desert

Private Desert

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Madalena

Madalena

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Silent Forest

The Silent Forest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Social Hygiene

Social Hygiene

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cabeça de Nêgo

Cabeça de Nêgo

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Weddings & Other Disasters

Love, Weddings & Other Disasters

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Specials

The Specials

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Meeting the Man: James Baldwin in Paris

Meeting the Man: James Baldwin in Paris

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Partida

Partida

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry