Sort by

laura ✨ has logged 346 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Phantom

Phantom

1975
×
Edit this entry  
23
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
Edit this entry  
22
Serie Noire

Serie Noire

1979
×
Edit this entry  
22
Bloody Muscle Body Builder in Hell

Bloody Muscle Body Builder in Hell

1995
×
Edit this entry  
21
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl in Room 2A

The Girl in Room 2A

1974
×
Edit this entry  
20
Influenza

Influenza

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
Edit this entry  
19
Touch of Crude

Touch of Crude

2022
×
Edit this entry  
17
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
Edit this entry  
17
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
CyberTracker

CyberTracker

1994
×
Edit this entry  
12
The Touch of Satan

The Touch of Satan

1971
×
Edit this entry  
11
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
Read the review Edit this entry  
10
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
Edit this entry  
08
Catchfire

Catchfire

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
1/2 Man

1/2 Man

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Thrill Killers

The Thrill Killers

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rat Pfink a Boo Boo

Rat Pfink a Boo Boo

1966
×
Edit this entry  
02
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burst City

Burst City

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Full Metal Yakuza

Full Metal Yakuza

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Dementia

Dementia

1955
×
Edit this entry  
28
Angel Dust

Angel Dust

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venice 70: Future Reloaded

Venice 70: Future Reloaded

2013
×
Edit this entry  
28
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
MTV Japan Station

MTV Japan Station

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Visitor

The Visitor

1979
×
Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Back Door to Hell

Back Door to Hell

1964
×
Edit this entry  
26
Juliet in Paris

Juliet in Paris

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
God's Angry Man

God's Angry Man

1981
×
Edit this entry  
25
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speaking for Trees

Speaking for Trees

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Island of Terror

Island of Terror

1966
×
Edit this entry  
21
The Torture Chamber of Dr. Sadism

The Torture Chamber of Dr. Sadism

1967
×
Edit this entry  
20
Space Amoeba

Space Amoeba

1970
×
Edit this entry  
20
Sword of the Beast

Sword of the Beast

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
That Man from Rio

That Man from Rio

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Outlaw Samurai

Three Outlaw Samurai

1964
×
Edit this entry  
16
Possum

Possum

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry