• The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • Primal

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Uncut Gems

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • The Farewell

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Wind Rises

  • Fantastic Mr. Fox

  • Howl's Moving Castle

  • Yi Yi

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Devil in a Blue Dress

    ★★★

  • Orlando

    ★★★★

  • Tremors

    ★★★★

  • Kiki's Delivery Service

  • Zandy's Bride

    ★★★

  • Doc

    ★★★

  • Vanishing Point

    ★★★★

  • High and Low

    ★★★★★

  • Yojimbo

    ★★★★

  • Tokyo Story

    ★★★★★

  • I Was Born, But...

    ★★★★

  • Sunrise: A Song of Two Humans

    ★★★★

  • Love, Charlie: The Rise and Fall of Chef Charlie Trotter