RSS feed for Jim Sanders
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Meru

Meru

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dear Albania

Dear Albania

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★★½
Edit this entry  
28
Red Tails

Red Tails

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Foo Fighters: Back and Forth

Foo Fighters: Back and Forth

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Now More than Ever: The History of Chicago

Now More than Ever: The History of Chicago

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Come Sunday

Come Sunday

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★★
Edit this entry  
13
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Story of a Girl

Story of a Girl

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Results

Results

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Shenandoah

Shenandoah

1965
×
★★★½
Edit this entry  
16
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Vacation

Vacation

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Rooster Cogburn

Rooster Cogburn

1975
×
★★★
Edit this entry  
05
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
31
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Hippopotamus

The Hippopotamus

2017
×
★★★
Edit this entry