• Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Eric Hobsbawm: The Consolations of History

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • 2025 - The World enslaved by a Virus

  • Mank

    ★★

  • Holidate

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Tenet

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Little Women

  • Sin

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • State Funeral

    ★★★★

  • The Two Popes

  • Midsommar

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

  • The Perfect Date

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Alita: Battle Angel

  • All Is True

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Mortal Engines

    ★½

  • The Portuguese Woman

  • Bad Times at the El Royale

  • Outlaw King

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • JerryMaja's Detective Agency - The First Mystery

    ★★

  • The Image Book

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider

  • Game Night

  • The Wolf House

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★½

  • Collateral

  • The Post

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • One Cut of the Dead

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Blade Runner 2049

  • Anna and the Apocalypse

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Unicorn Store

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Home Again

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird