RSS feed for tash
  • Booksmart

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • Hazel Isle

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Edge of the Knife

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Annihilation

  • Madeline's Madeline

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Ryuichi Sakamoto: Coda

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • The Square

    ★★★★½

  • Faces Places

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Maison du bonheur

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • The Party

    ★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Einst

    ★★★★★

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

  • Ocean Falls

    ★★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Junun

    ★★★★

  • Chevalier

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Gone Girl

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★

  • Thou Wast Mild and Lovely

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

  • Her

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★

  • Like Father, Like Son

    ★★★★★

  • Top of the Lake

    ★★★★½

  • The Master

    ★★★★★

  • Amour

    ★★★★½

  • Goodbye First Love

    ★★★★½

  • The Social Network

  • Attenberg

    ★★★★½

  • Somewhere

    ★★★★½

  • Winter's Bone

    ★★★★½

  • Father of My Children

    ★★★★

  • The Beaches of Agnès

    ★★★★★

  • My Blueberry Nights

    ★★★

  • Inland Empire

    ★★★

  • Caché

    ★★★★★

  • 2046

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Kill Bill: Vol. 1

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★★

  • Secretary

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Fat Girl

    ★★★★★

  • eXistenZ

    ★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★½

  • Happy Together

    ★★★★

  • The Fifth Element

    ★★★½