Johnny has logged 285 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Gamer

Gamer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
The Humanity Bureau

The Humanity Bureau

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
You, the Living

You, the Living

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cosmos

Cosmos

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Powaqqatsi

Powaqqatsi

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Franz Kafka's a Country Doctor

Franz Kafka's a Country Doctor

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Psycho

Psycho

1998
×
Read the review Edit this entry  
03
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manborg

Manborg

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The One

The One

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Underground

Underground

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Resurrected

The Resurrected

1991
×
★★★
Edit this entry  
18
8 ½ Women

8 ½ Women

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shadow Government

Shadow Government

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amityville 1992: It's About Time

Amityville 1992: It's About Time

1992
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hazbin Hotel

Hazbin Hotel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry