RSS feed for Johnny

Johnny has logged 24 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anima

Anima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead End

Dead End

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deep Dark

Deep Dark

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumplings

Dumplings

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eden Log

Eden Log

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Journey to the West: Conquering the Demons

Journey to the West: Conquering the Demons

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crank

Crank

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry