RSS feed for Johnny

Johnny has logged 25 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
976-Evil II

976-Evil II

1991
×
★★½
Edit this entry  
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Seven Days to Noon

Seven Days to Noon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chopper

Chopper

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Undercover Brother

Undercover Brother

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Oregonian

The Oregonian

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Top of the Food Chain

Top of the Food Chain

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
November

November

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kaleidoscope

Kaleidoscope

2016
×
★★
Read the review Edit this entry