RSS feed for irène
  • Mamma Mia!

    Mamma Mia!

    ★★★★★

    bitches be like im fine and then rewatch mamma mia bc it's the only movie that gives them serotonin

    im bitches

  • Vita & Virginia

    Vita & Virginia

    ★★★

    i watched this during class and got too sad to answer my prof's questions. would not recommend.

  • Booksmart

    Booksmart

    ★★★★★

    molly and triple a fucked in college

  • Baby Driver

    Baby Driver

    ★★★

    Hope Debora has A good day Today. <3
    Men .. U think about All the problems u Caused.

  • Leto

    Leto

    ★★★★½

    i never said anything bad about russia. russia is my best friend

  • Spirited Away

    Spirited Away

    ★★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    the way chihiro didnt turn around orpheus wishes what she has

  • DAU. Katya Tanya

    DAU. Katya Tanya

    ½

    if you give this shite more than 1/2 star i'll personally find you and punch you in the face holy fuck

  • How to Build a Girl

    How to Build a Girl

    ★★½

    ilybf (i love you beanie feldstein)

  • Drive

    Drive

    ★★½

    vroom vroom
    bitches know they cant catch me
    vroom vroom
    cute sexy and my rides sporty

  • Persona

    Persona

    ★★★★★

    it's gay af for two girls to be isolated together. just sayin.

  • Marie Antoinette

    Marie Antoinette

    ★★★★★

    just want to vibe like marie with her daughter and her friends in those village scenes that's all i ask for

  • Portrait of a Lady on Fire

    Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

    again a fucking gain nothing new nothing changed same old shit same old fucking shit