Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Come True

Come True

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Brain

The Brain

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deathrow Gameshow

Deathrow Gameshow

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
David Bowie: The Serious Moonlight Tour

David Bowie: The Serious Moonlight Tour

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ziggy Stardust and the Spiders From Mars

Ziggy Stardust and the Spiders From Mars

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Doctor Detroit

Doctor Detroit

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Caveat

Caveat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Urgh! A Music War

Urgh! A Music War

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Theory of Obscurity: A Film About the Residents

Theory of Obscurity: A Film About the Residents

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Filth and the Fury

The Filth and the Fury

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
This Filthy World

This Filthy World

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doublevision Presents: Cabaret Voltaire

Doublevision Presents: Cabaret Voltaire

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
White of the Eye

White of the Eye

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Adventures of Power

Adventures of Power

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry