Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sacrifice

Sacrifice

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Sator

Sator

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Edit this entry  
14
Red Screening

Red Screening

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Caged

Caged

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★½
Edit this entry  
31
Hunted

Hunted

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
You Shall Not Sleep

You Shall Not Sleep

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★
Edit this entry  
24
Beyond the Door

Beyond the Door

1974
×
★½
Edit this entry  
24
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
Edit this entry  
24
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Scare Package

Scare Package

2019
×
★½
Edit this entry  
18
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Creepshow 3

Creepshow 3

2006
×
Edit this entry  
17
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★½
Edit this entry  
17
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★½
Edit this entry  
10
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
10
Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
I See You

I See You

2019
×
★½
Edit this entry  
29
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Nest

The Nest

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Come Play

Come Play

2020
×
★½
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Wander

Wander

2020
×
★½
Edit this entry  
22
Wander

Wander

2020
×
Edit this entry  
20
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Edit this entry  
26
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Edit this entry